Fredag 26 april
18:00-22:00
Tält, kyl, bord, stolar, mål mm
Johan Nyberg, Jakob Nielsen, Tobias Lind, Kjell-Ove Johansson, Mathias Klang, Helena Lind, Åse Falk, Denice Nurminen, Cathrin Carlsson, Fia Silverlund
Folke Bayard Thorsell, Peter Johansson, Lars Brindbergs, Lovisa Rösarne, Rickard Hallenberg, Thomas Carlsson, Håkan Jerkrot, Tobias Olsson, Emma Olsson.
Lördag 27 april
Sekretariat: 07:00 -
Johan Nyberg, Tobias Lind, Kjell-Ove Johansson
Domaransvarig: 07:30 -11:30
Jakob Nielsen
Domaransvarig: 11:00 -15:30
Fredrik Bengtsson
Kioskansvarig: 07:00 -13:00
Fia Silverlund, Denice Nurminen, Helena Lind
Kioskansvarig: 12:00 -18:00
Cathrin Carlsson, Åse Falk
Kiosk tält: 07:00 – 10:30
Johannes Åkervall, Damian Dorawa, Emelie Dahlberg
Kiosk tält: 11:00 – 12:00
Ida Ottosson, Isabelle Blomgren (1h)
Kiosk tält: 10:30 – 14:00
Jimmy Windhage, Isabelle Burge, Eliana Nsemarrey
Kiosk tält: 12:00 – 15:30
Aghigh Karimi, Victoria Andersson
Kiosk tält: 14:00-16:30 plocka ihop och stänga kiosken ca 16.00
Elin Carlsson, Emelie Johansson + 1 kioskansvarig
Kiosk Klubbstugan: 07:00 – 10:30
Susanne Nielsen, Johan Östman + 1 kioskansvarig
Kiosk Klubbstugan: 10:30-14:00
Moa Svensson, Heidi Jerkrot
Kiosk Klubbstugan: 11:00 – 14:30
Anna Olsson, (+1 kioskansvarig 14:00-14:30)
Kiosk Klubbstugan: 14:30 – 18:00
Oskar Björlin, Fredrik Dahlberg,
Förstekning av burgare i köket: 7.30-11.00
Albin Lindblad, Anna-Karin Burge
Grillning altan: 10:00 – 13:30
Sofia Lunden, Rickard Hallenberg, Samir Mujagic
Grillning altan: 11:00 – 14:30
Mikael Billyson, Erik Friberg
Grillning altan: 11:30 – 15:00
Stefan Berglund, Anders Påhlman
Grillning altan: 13:30 – 17:00
Vincent Åsberg, Susanne Nielsen
Grillning altan: 15:00 – 18:00 nedplockning+ diskning vid 16.00
Håkan Jerkrot, Patrik Lundén- från 15.30
Toastäd: 10:00 – 13:30 (samling vid kiosken vid klubbstugan)
Charlotte Törnheden, Susanne Åkesson
Toastäd: 13:30 – 17:00 (samling vid kiosken vid klubbstugan)
Niklas Johansson, Daniel Olsson
Parkering: 07:00 – 10:30 (använd reflexväst)
Ansv: Stefan Berglund, Anders Påhlman, Martin Ajax, Tobias Olsson, Johan Falk,
Parkering: 08:30 – 12:00
Filiph Hansen, Daniel Andersson, Martin Nordström
Domare: 08:00 – 11:30 (ta med svart tröja)
Andreas Friberg, Amanda Andersson, Kristoffer Molin, Annie Jinnestål, Ronja Engh Brindbergs, Elina Ingvarsson, Jakob Larsson, Wilma Lind, Elias Gustafsson, Jesper Falk, Erik Bergh, Emma Berglund, Linnea Dahlgren, Julia Malmgren, Nicklas Jorås, Filiph Hansen, Elin Johansson, Iris Lind, Felicia Kuylenstierna
Domare: 11:00 – 14:30 (ta med svart tröja)
Ellen Eriksson, Ella svensson, Cornelia Lindberg, Linus Nielsen, Erik Nyberg, Ludvig Falk, Linus Kvarndal, Agnes Silverlund, Ludvig Kristoffersson, Jesper Dickens, Thilda Rundlöf Hendén, Freja Elmgren, Emma Berglund, Isak Johansson, Liam Johansson, Ahmad Alahmad, Hugo Högberg, William Green, Manfred Ajax, Ludvig Nordström, Teodor Ahlberg, Tobias Gustavsson
Domare: 14:00 – 17:30 (ta med svart tröja)
Pontus bragd, Alma Ander, Alva Ehn, Ebba Mujagic, Ellen Mujagic, Jonna Linder, Alexander Nyberg, Alfred Åkervall, Daniel Lukic, Dennis Ohlsson, Edvin Käck, Elias Skoog, Fabian Appell, Isidor Fröström, Johan Ullberg, Jonas Peinert, Rasmus bergh,
Bakning: Lämnas på IP vid 18:00 under fredagen eller vid 09:00 på lördagen.
30 bitar långpannekaka var
Ida Ottosson, Isabelle Blomgren, Emma Hugosson, Denice Nurminen, Maria Malmgren och Ann-Sofie Tranberg
Lagstäd: 17:00 – 20:00
Spelare och föräldrar i:
F15 och P14tar ner tältet.
F9 och P9 städar klubbhus och omklädningsrum.
P10 och P/F5-6 städar planer, toaletter och tar ner skyltar.
Alla vi som är på IP denna dag hjälps åt att plocka upp skräp som vi hittar under dagen och lägger i utställda soptunnor. Då blir det lättstädat i slutet av dagen.
Tack på förhand
Vi hoppas på en härlig fotbollsdag på Axevalla IP!